• ساعت : ۱۳:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ 
تداوم ارائه خدمات سلامت در شهرستان آوج، با وجود برف و كولاك شدید

در اولین روزهای  هفته آخر دی 1401 که بارش برف و برودت شدید هوا تعطیلی بسیاری از ادارات و دستگاه های اجرایی را به همراه داشت، کارکنان بهداشتی و درمانی حوزه سلامت آوج تمام قد در مسیر خدمت رسانی به گروه های حساس و آسیب پذیر حضور داشتند.

ابوذر رئیسوندی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آوج با بیان این مطلب،  از نجات جان سه تَن از مادران باردار و یک نوزاد هشت ماهه خبر داد که با پیگیری و تلاش پزشکان، ماماها، مراقبان سلامت، بهورزان و رانندگان این مجموعه در میان بارش شدید برف و کولاک حاصل شد.

این مقام مسؤول ضمن قدردانی از بخشداری های آوج و آبگرم و اداره راه و ترابری شهرستان در بازگشایی مسیر مواصلاتی روستاهای عبدالله مسعود علیا، کلنجین، لک و وروق، به منظور فراهم شدن خدمت رسانی کادر سلامت، افزود: نجات جان افرادی که در شرایط نامساعد جوّی نیاز به خدمات درمانی دارند، تنها با مشارکت تمامی دستگاه های ذی ربط حاصل می شود که این بار نیز همچون گذشته این همکاری بین بخشی به بهترین وجه ممکن انجام شد.

 

پنج ساعت تلاش، برای بازگشایی مسیر آمبولانس

بعد از تماس مادری باردار در ساعت شش و نیم صبح روز 24 دی 1401 با مرکز خدمات جامع سلامت کلنجین و اعلام شکایت از علائم درد حاصل از زایمان، کادر بهداشتی و درمانی بر بالین این مادر باردار حاضر شدند و بعد از انجام اقدامات اولیه، فرآیند انتقال وی به بیمارسنان شفا تاکستان با همراهی کادر پایگاه اورژانس انجام شد.

شیرین میردریکوندی، کارشناس سلامت مادران شبکه بهداشت و درمان آوج ضمن اعلام این خبر، اضافه کرد: با توجه به شرایط نامساعد جوّی و مهیا نبودن شرایط فرود بالگرد اورژانس و نیز با توجه به مسدود بودن مسیر مواصلاتی روستای کلنجین، با تلاش تیمی در پاک سازی مسیر عبور آمبولانس، پس از پنج ساعت، این مادر باردار به بیمارسنان شفا تاکستان منتقل شد و بعد از گذشت مدت کوتاهی، فرآیند زایمان طبیعی صورت پذیرفت.

به گفته دریکوندی، در حال حاضر وضعیت عمومی این مادر و نوزاد، مناسب است.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0